Kujawskie Archiwum Cyfrowe

KAC to nie tylko ból głowy. To także nasz nowy projekt – Kujawskie Archiwum Cyfrowe. Chcemy współtworzyć je razem z Wami. Każdy posiada przecież rodzinne albumy pełne niesamowitych skarbów. Z naszą pomocą nie tylko ocalisz je przed zniszczeniem, ale także udostępnisz kolejnym pokoleniom.

Czego poszukujemy?

Właściwie wszystkiego 🙂 Twoi przodkowie nie musieli sfotografować się z Mysią Wieżą w tle albo karabinem w ręku, aby zdjęcie miało wartość historyczną. Czasem cenniejsze jest uchwycenie zwykłych codziennych czynności. Spójrz na swoje zbiory – czy tego budynku już przypadkiem nie ma? Czy ten człowiek nie opowiadał czasem najlepszych kawałów w całej wsi? Ocalmy te historie, które są najbardziej ulotne.

Jak działa KAC?

Wystarczy skontaktować się z nami pod nr tel. 733 122 092 lub 697 802 636, pisząc na mail fundacjamodrak@gmail.com czy naszego facebooka. Następnie skanujemy zdjęcia (oprócz oryginałów otrzymujesz także cyfrową kopię) i ustalamy zasady ich udostępniania.

Zasady udostępniania zbioru

Po zeskanowaniu zdjęć, zostają one oddane dokładnemu opisaniu i skatalogowaniu. Następnie ich podglądy będą dostępne na naszej stronie internetowej. Jeśli chciałbyś skorzystać z któregoś ze zdjęć w lepszej jakości, wystarczy, że napiszesz do nas, a my skontaktujemy się z właścicielem praw autorskich do danego obiektu.

__________

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s