Tablice turystyczne: pierwsze realizacje

dnia

Od 22 lipca 2016 roku we Wróblach, Witowicach, Karsku i Brześciu stoją nowe tablice turystyczne, ukazujące najważniejsze informacje odnośnie historii tych miejscowości. Sfinansowano je w ramach funduszu sołeckiego, natomiast opracowaniem i montażem zajęła się już nasza Fundacja. Dominik i Maciej przygotowali teksty, Agnieszka tradycyjnie zadbała o stronę graficzną, a także stworzyła świetne ilustracje najciekawszych zabytków, Artur wziął na siebie to, co najtrudniejsze, czyli montaż i robotę papierkową.

Aby przekonać się o efekcie naszych pracy, wystarczy udać się do wyżej wymienionych miejscowości. Obecnie pracujemy nad kolejnymi tablicami. Mamy nadzieję, że projekt będzie się rozwijał.

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. Bednarski dawny mieszkaniec Karska pisze:

    Dzien Dobry Panie Macieju.
    Tak mnie zabolało trochę kiedy przeczytałem,że w Witowicach sala służyła prawie jedynie do sczepienia psów.Tak może było kiedy wszystko zeszło na psy.W Witowicach miescił się sklep w którym całe wieki sprzedawała Pani Dobrowolska-mieszkanka starego młyna koło szkoły w Witowicach do momentu kiedy kaczki szkołę zasrały.Następnie w dalszej częsci miesciła się sala kinowa gdzie w soboty i w niedziele wyswietlano filmy fabularne.Urzędnik poczty w Karsku Pan -Bogumił sprzedawał bilety a „Leun Tadeja” oczywiscie na imię miał pan Leon. obsługiwał aparat projekcyjny. Odbywały się tam zebrania itp. A dla dzieci urządzano tzw.”Gwiazdkę” wręczanie paczek świątecznych dla dzieci-które fundował Komitet Rodzicielski.A Kied grano film wszechczasów „Krzyżacy” to każdy kto żył w Karsku, Kobelnicy,Witowicach;Brześciu chciał wejśc na jeden i ten sam seans dzwi trzeszczały,ludzie krzyczeli a tłum napierał.O mały włos doszłoby do tragedii-zdeptano „Kurjerek” piecyk do ogrzewania.
    Ja sam na scenie występowałe z jasełką ze szkoły i grałem postac-Niedzwiedzia owiniętego słomą z grochowin. Budynek należał do rodziny Leszczyńskich. (Benuch) chyba Bendeyk Leszczyński własciciel objektu był też długoletnim (Sołtysem) A kuzni urzędował (Cieślok) Pan Cieślak kowal -wszystko podkuwał tylko nie kozy.Bo Witowice to nie Pacanowo!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s