Spotkanie z ostatnim chrośnieńskim młynarzem

dnia

29 października wspólnie z sołectwem Chrosno organizowaliśmy spotkanie z Panem Kazimierzem Gustawem – ostatnim właścicielem słynnego miejscowego wiatraka. Mieszkańcy wsi przywitali swojego dawnego sąsiada z niezwykłym entuzjazmem. Pan Kazimierz otrzymał oprócz bukietu otrzymał także gromkie brawa.

1Spotkanie rozpoczęło się od programu artystycznego przygotowanego przez miejscowe dzieci i młodzież. Co zrozumiałe tematyka wierszy mówiła o chlebie i młynarstwie.

2

Następnie reprezentant naszej Fundacji – Dominik Robakowski zaprezentował pokaz multimedialny o historii Chrosna (artykuł już niedługo na naszym blogu). Mieszkańcy mogli także przypomnieć sobie fragmenty filmu „Antek”, w którym chrośnieński wiatrak zagrał znaczącą rolę. Głos zabrali także zastępca burmistrza Kruszwicy Pan Bartosz Krajniak oraz radny powiatowy Pan Marek Kościński.

3

Następnie Pan Kazimierz rozpoczął opowieść o swoim wiatraku i trudach pracy młynarza. Fragmenty jego wspomnień już niedługo będzie można odnaleźć na naszym blogu.

5

Spotkanie miało bardzo sympatyczny przebieg w czym z pewnością pomagały suto zastawione stoły (takiego chleba ze smalcem jak w Chrośnie nie ma nigdzie na świecie!). Na zakończenie uczestnicy spotkania stanęli do wspólnego zdjęcia.

6

Spotkanie stało się znakomitym pretekstem do wspomnień. Mieszkańcy przynieśli ze sobą liczne zdjęcia, które pozwoliliśmy sobie zeskanować. Znalazły się wśród nich prawdziwe skarby, które teraz musimy ładnie opracować i udostępnić 🙂 Było bardzo miło – Chrosno rządzi 🙂

8

Bardzo dziękujemy Pani Sołtys Elżbiecie Sawickiej za ogrom pracy organizacyjnej wykonanej przy okazji spotkania. Dziękujemy zgromadzonym gościom  i wreszcie samemu Panu Kazimierzowi – za to, że znalazł czas na spotkanie.

Jeden Komentarz Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s