Cichocki Franciszek

1

Nazwa: Portret Franciszka Cichockiego
Sygnatura: KAC_CICHO_001
Prawa autorskie: archiwum Julii Sawickiej
Miejsce: ?
Data: lata 20. XX w.
Opis: Franciszek Cichocki (ur. 1895) – powstaniec wielkopolski, żołnierz 61 pułku piechoty wielkopolskiej, uczestnik wojny roku 1920. Przy mundurze widoczne dwie odznaki: mieczyk – odznaka Wojsk Wielkopolskich oraz odznaka pamiątkowa Frontu Litewsko-Białoruskiego, w którego szeregach Cichocki walczył prawdopodobnie w ramach jednej z dywizji legionowych.

2

Nazwa: 61 pułk piechoty wielkopolskiej
Sygnatura: KAC_CICHO_002
Prawa autorskie: archiwum Julii Sawickiej
Miejsce: Bydgoszcz?
Data: po 1921 r.?
Opis: Fotografia przedstawia (zgodnie z napisem na tablicy) kompanię podoficerów 61 pułku piechoty wielkopolskiej. Wśród nich – niezidentyfikowany – Franciszek Cichocki. Poprzez analogię do innych zdjęć, wykonano je prawdopodobnie już po 1921 r. w bydgoskich koszarach.

3

Nazwa: Orkiestra 61 pułku
Sygnatura: KAC_CICHO_003
Prawa autorskie: archiwum Julii Sawickiej
Miejsce: Solec Kujawski
Data: 19 kwietnia 1929 r.
Opis: Na fotografii widać rynek w Solcu Kujawskim wypełniony przez żołnierzy 61 pułku piechoty. W części centralnej orkiestra. Prawdopodobnie jest to uroczystość utworzenia formacji muzycznej.

4

Nazwa: Posterunek graniczny w Wołosatem
Sygnatura: KAC_CICHO_004
Prawa autorskie: archiwum Julii Sawickiej
Miejsce: Wołosate
Data: 1928 r.
Opis: Franciszek Cichocki wśród pracowników posterunku granicznego i cywili w Wołosatem na Podkarpaciu przy granicy z Czechosłowacją. Widoczne ozdoby z kwiatów oraz tablica z napisem: „W 10-tą rocznicę niepodległej Polski 1928.”